Голова представництва ЄС в Росії: ми зацікавлені в розвитку спiвробiтництва по всіх можливих напрямах

ушацкас

У Воронежі 3-4 грудня 2014 року побував надзвичайний і повноважний посол, голова представництва Європейського Союзу в Росії Вігаудас Ушацкас (Vygaudas Ušackas). Програма візиту передбачала зустріч з губернатором Воронезької області Олексієм Гордєєвим, візит у воронезький Будинок прав людини, відкриту лекцію для викладачiв та студентiв Воронезького Державного Унiверситету (ВДУ). Як відомо з біографії посла, Вігаудас Ушацкас 5 листопада 1998 року за Указом Президента України Л.Д.Кучми був нагороджений орденом «За заслуги» III ступеню за розвиток  україно-литовського співробітництва та зміцнення стосунків.

Розмова з губернатором складалась з питань довкола теми економічного співробітництва регiону з країнами Євросоюзу. Зокрема, розмова йшла про розвиток проектів в сільському господарстві, машинобудуванні, торгівельних стосунках, залученні інвестицій для створення спільних підприємств. Зокрема, 4 грудня у Воронежі був відкритий другий торгівельний центр Metro Cash&Carry німецької групи компаній Metro Group.

Тема виступу на відкритій лекції у ВДУ була заявлена як «Стосунки Росії і ЄС», проте голова представництва Європейського Союзу в Росії торкнувся і проблем конфлікту в Україні і питання санкцій, що слідували за приєднанням Криму.

— Я вважаю, що конфлікт в Україні розвертається, в першу чергу, між Євросоюзом і Росією, — цитує слова Вігаудаса Ушацкаса «Комсомольська правда у Воронежі». — Але ми повинні спробувати прийти до компромісу на основі поваги до норм міжнародного права.

Посол також підкреслив, що санкції не направлені на звичайних росіян, а повинні лише вплинути на політику Росії в цілому. За його словами, Європейський Союз не має мети заслабити економіку країни або ізолюватися від неї, і співпраця у всіх сферах повинна продовжуватися. Після виступу, як повідомляє інформаційне агентство РІА «Воронеж», студент з Донбасу, що навчається у Воронежі, передав Послу листа від постраждалих під час військових дій на південному сході України і запитав, чи може керівництво Євросоюзу припинити (?!) підтримку уряду України.

— Фундамент, який ми побудували після двох світових воєн на принципах пошани один до одного, до територіальної цілісності і суверенітету був підірваний тим, що сталося з боку Росії в Криму, незалежно від того, наскільки він близький російській історії, незалежно від того, хто там живе. Наслідок цього – санкції і обмежувальні заходи. Євросоюз з самого початку виступав за те, щоб криза в Україні вирішувалася за допомогою політичних переговорів, — заявив голова представництва ЄС в Росії.

— Моя місія тут – показати, що ми зацікавлені в розвитку спiвробiтництва з Росією по всіх можливих напрямах, особливо в сфері науки і освіти. Я радий відмітити, що якраз Воронезький державний університет виявився найактивнішим університетом у всій Росії, — підкреслив пан Ушацкас.

У ректораті ВДУ повідомили, що в цей час унiверситет бере участь у восьми різних програмах обміну, які софінансируются Росією і Євросоюзом.

Нагадаємо, нові програми ЄС в області освіти і академічної мобільності в рамках інформаційної сесії «Європейські програми в області освіти і науки» представив в серпні у Воронезькому державному університеті голова відділу Управління Програмою співпраці ЄС і Росії Представництва Європейського Союзу в Росії Нікола Скарамуццо. Зокрема, він презентував нову програму Erasmus+, яка діятиме до 2020 року. Основними напрямами даної програми стануть освіта та практичнi навчання, робота з молоддю і спорт. Erasmus+ покликана замінити собою цілий ряд окремих європейських програм, у тому числі Erasmus Mundus, Tempus, Leonardo da Vinci та iншi.