Архив рубрики: История

На Сумщинi перепоховали червоноармiйцiв з Воронезької областi, що загинули пiд час важких боїв Великої Вiтчизняної вiйни

У п’ятницю, 6 жовтня 2017 року, на центральному майдані cела Сакунихи, що в Недригайлiвському районi на Сумщинi, біля братської могили та меморіалу загиблим воїнам відбувся мітинг-реквієм по перепохованню 28 воїнів Радянської армії, які загинули тут у вересні 1941 року. Вдруге, через 76 років сакунихська земля прийняла на вічний покій воїнів Воронезького полку.

Читать далее

Они сражались за Родину: Попов Леонид Ильич

19 июня (по старому стилю) день рождения Героя Советского Союза Попова Леонида Ильича, уроженца Воронежской области, павшего смертью храбрых во время боевой операции на Житомирщине в период Великой отечественной войны.

Биография

Леонид Ильич Попов родился 19 июня (2 июля) 1905 года в селе Рогачёвка (ныне село Новоусманского района Воронежской области Российской Федерации) в крестьянской семье. Русский. Образование незаконченное начальное. Воевал в артиллерийском расчёте сначала подносчиком снарядов, затем заряжающим артиллерийского орудия. Весной 1943 года Леонид Ильич окончил полковую школу младших командиров, получил воинскую специальность наводчика артиллерийского орудия. С 9 июля 1943 года младший сержант Л. И. Попов на Воронежском фронте.
Читать далее

Дневник сельской учительницы

«На страницах своего дневника Надежде Кившенко удалось отразить сложный и противоречивый мир отдалённого украинского села в конце XIX века», — считает воронежский исследователь и историк Геннадий Мокшин. С 2011 года в Воронеже издаётся книжная серия «Историко-литературные памятники Воронежского края». Сейчас  готовится к выпуску шестой том, в котором переиздаётся «Дневник сельской учительницы Надежды Даниловны Кившенко», написанный в период с 1884 по 1886 годы.

Читать далее

Опустевшее «золотое поле»

До Златополя, что в Кантемировском районе Воронежской области, можно добраться практически в любую погоду: асфальтовая дорога заканчивается в 500 метрах от хутора. От границы с Украиной сюда всего 30 километров. До 2014 года мимо хутора шёл поток автомашин, особенно летом – к пограничному переходу «Новобелая». Переход теперь закрыт и в Златополе стало совсем тихо. Лисы, живущие в пойме реки Белая, всё чаще забегают во дворы и почти не боятся людей.

Читать далее

Чому у Воронежі вулицю Сталіна перейменували у вулицю Тараса Шевченка i як Тарас Шевченко допомагає зберегти паркову зону

IMG_0976

Вулиця Тараса Шевченка знаходиться в історичному центрі міста, йде по верхній частинi пагорбів, на яких в XVII столітті стояла дерев’яна фортеця. Найбільш стара ділянка вулиці — між теперішніми вулицями Фрунзе і Севастьянiвським з’їздом — існувала вже в середині XVIII століття і йшла приблизно по лінії колишньої стіни фортецi. У 1930-х роках ця вулиця носила ім’я І.В.Сталіна.

Читать далее

Сьогодні день народження Тараса Шевченка. 10 цікавих фактів про Кобзаря.

Сьогодні, 9 березня, святкується 203-й день народження поета, письменника, художника, громадського діяча, який є національним героєм і символом України, Тараса Григоровича Шевченка.

1. Тарас Шевченко завжди з любов’ю згадував той випадок, коли малим пішов шукати «залізні стовпи», що «підпирають» небо, і заблукав у полі. Чумаки, зустрівши хлопця, забрали його з собою і ввечері привезли до Кирилівки.

2. Основна освіта Тараса Шевченка тривала лише два роки. Її він здобув у церковно-приходській школі.

Читать далее

Шляхами визнання таланту: з Луганщини до Воронежа, а потiм — довга дорога до Уфи

Ивашков Иван

В Уфі виконання опери «Ріголетто» Дж.Верді присвятили пам’яті співака, заслуженого артиста Башкортостану Івана Івашкiва. Вистава відбулася 18 січня 2017 року на сцені Башкiрського театру опери і балету. У минулому 2016 роцi солістові театру, тенору і педагогові виповнилося б 90 років. Голосом вихiдця з Луганщини, який провів юнацькі роки у Воронежі, захоплювалися в Росії, Україні і за їх межами.

Читать далее

Музей Крамського – осередок збереження культурної спадщини

%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bc%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d0%bc-6

Викладач майстер-класiв в Будинку-музеї художника Івана Крамського в Острогозьську Воронезької областi Росiї Діна Михайлівна Бичкова розповiла журналiстам та відвідувачам музею про історію його створення, а також про своє захоплення народною творчістю.

Читать далее

На батькiвщинi Миколи Костомарова

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У 2017 році будемо вiдзначати 200-ліття з дня народження видатного російського і українського історика, громадського діяча Миколи Костомарова. На його батьківщині, в селі Юрасiвка Вiльховатського району Воронезьської області, була відновлений будинок школи, побудований свого часу на кошти великого земляка. Пам’ять про Миколу Костомарова зберігають в експонатах шкільного і мiського краєзнавчого музеїв.

Читать далее

В Воронежi зiбрали ще одну книгу-довiдник про жертв полiтичних репресiй в 30-40-х роках минулого столiття

книга памяти 2

Вийшов з друку другий том Книги Пам’яті жертв політичних репресій Воронезьської області. В публікації, підготовленій співробітниками КУВО «Державний архів громадсько-політичної історії Воронезьської області», містяться відомості про п’ять тисяч мешканцiв Воронежщини, репресованих за політичними мотивами в 30-40-х роках минулого століття.

Читать далее