9 березня відзначається 205 років від дня народження Т.Г. Шевченка

Він писав вірші та прозу, створював картини і любив Україну.

Від народження Великого Кобзаря минуло 205 років. За цей час особистість Тараса Григоровича Шевченка багато разів вивчали, переосмислювали й оцінювали різні біографи та історики.

Його історичний портрет поповнювався новими даними, при цьому такими, які часто суперечили одне одному (сам по собі Шевченко був досить суперечливою особистістю), його літературний портрет поповнювався все новими і новими творами.

Через всі ці роки про Шевченка ми дізналися багато чого: від біографії до того, що любив поет з напоїв та кулінарії. Про Шевченка-митця ми дізналися не менше: наприклад, що він займався не тільки літературною творчістю, але й любив малювати картини.

Багато його цитат стали народними. Його твори перечитують і перечитують, люди продовжують шукати і знаходять у них новий прихований і явний сенс.


«КОЛИ МЕНЕ НЕВОЛЯ І ГОРЕ НЕ ПОБОРОЛО, ТО Я САМ НЕ ЗВАЛЮСЯ.»

«Кобзар» – обов’язкова частина багатьох бібліотек як українців, так і жителів інших країн світу.

Цікаві факти

Тарас Шевченко залишив свій слід у космосі. У 1973-1975 роках автоматична станція «Марінер-10» вперше сфотографувала Меркурій з близької відстані. На планеті були виявлені кратери різних розмірів.

Їх назвали на честь художників, музикантів, письменників і поетів. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Діаметр кратера Шевченка — 137 кілометрів.

Тарас Шевченко любив випити. Принаймні так стверджували його сучасники. Наприклад, Микола Костомаров. Саме він і розповів про улюблений напій Шевченка – чай з ромом:


«Я никогда не видалъ його пьянымъ, а замѣчалъ только, что когда подадутъ ему чай, то онъ наливалъ такую массу рому, что всякій другой, казалось, не устоялъ бы на ногахъ».

10 березня 1861 року геній помер. Вклад Тараса Шевченка в розвиток української літератури і мови вважається одним з найбільш цінних за всю історію країни.