Загальнонаціональне свято в Японії – День культури. За традицією цього дня оголошують імена кавалерів ордена Вранішнього сонця, що присуджується діячам мистецтва за внесок у розвиток культурних зв’язків з Японією
(З українців цим орденом нагороджений перекладач Іван Дзюб).
Події дня:
75 років тому (1939) у Радянському Союзі був створений легендарний танк Т-34 конструктора М. Кошкіна, який згодом був визнаний кращим танком періоду Другої світової війни 1939-1945 років (Державна премія 1942).
50 років тому (1964) на українські екрани вийшов новий широкоформатний фільм «Сон», присвячений Тарасу Шевченку (сценарій фільму Дмитра Павличка, режисер Володимир Денисенко, у головній ролі Іван Миколайчук).
Ювілеї дня:
115 років від дня народження Костянтина Федоровича Дупленка (1899-1990), українського вченого-медика, доктора медичних наук, професора. Фахівець з соціальної гігієни, охорони здоров’я, історії медицини, організації науки. Під його керівництвом проведено дослідження з історії терапії, наукових шкіл, вищої медичної освіти, створено фундаментальну бібліографію з історії охорони здоров’я і медичної науки (понад 10 тис. назв). Організатор і перший голова Українського історико-медичного товариства.
110 років від дня народження Костянтина Антоновича Лаптєва (1904–1990), українського і російського співака (баритон), народного артиста СРСР (1957). Був солістом Одеського, Київського, Ленінградського театрів опери та балету. Багато років поспіль викладав у Ленінградській консерваторії.
100 років від дня народження Олега Павловича Куща (1914–1984), українського бібліографа і книгознавця. Учасник Великої Вітчизняної війни. Працював у Львівській науковій бібліотеці ім. Василя Стефаника АН України. Уклав чимало бібліографічних праць. Кущ брав безпосередню участь у знищенні мистецьких творів з колекції Львівського музею українського мистецтва (1952).
65 років від дня народження Олександра Борисовича Градського (1949), російського співака і композитора. Один із засновників російського року.
джерело: wikipedia.org