28 листопада — День пам’яті жертв голодоморів в Україні

книга

В четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморiв. Воронезька регіональна громадська організація «Український культурний центр «Перевесло» приєднується до світової української діаспори і закликає 28 листопада 2015 року запалити поминальні свічки і пригадати загиблих під час голоду 1932-1933 рокiв, який був одним з наймасштабніших в світі. Крім того, за традицією, що вже склалася, прийти в найближчу церкву, костел і внести запис про загиблих в результаті голодомору для поминання в заупокійній молитві.

Нагадаємо, що внаслідок голодомору, що охопив в 1932-1933 роках східні, центральні і південні області України, що мають найродючишi землi, по різних оцінках, загинуло від 7 до 13 мільйонів чоловік. Цей голод був штучно і навмисно створений тоталітарним сталінським режимом.

«Ця рана в душі й на тілі Українського Народу залишається незагоєною…», — пiдкреслено в спецiальнiй заявi Української Всесвітньої Координаційної Ради — мiжнародної громадської організації, яка об’єднує українські громадські організації в Україні та з-за кордону для забезпечення та захисту спiльних iнтересiв. Першими правду про Голодомор — геноцид світу почали говорити саме українці діаспори. i намагались допомагати своїм співвітчизникам в голодуючій Батьківщині. Але світ не хотів чути правду, а ті, хто задумував і здійснював геноцид не потребували, щоб допомога дійшла до голодуючих. Щороку Український iнститут нацiнальної пам’ятi пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рокiв. Цього року такою темою є «Люди правди» – особливе вшанування пам’яті людей, які ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям зробили все, щоб зберегти та поширити правдиві відомості про Голодомор. Гасло заходів 2015 року – «Щоб світ знав». Українська Всесвітня Координаційна Рада вважає, що відновлення правди про Голодомор 1932-33 рокiв й визнання його Геноцидом супроти Українського народу повинно бути повернуто до пріоритетів гуманітарної політики України.