21 лютого день Рідної мови. Цей день в історії.

день Рідної мови
21-го лютого-Міжнародний день рідної мови. Відзначається з ініціативи 30-ї Генеральної конференції ЮНЕСКО (1999) з метою збереження і розвитку зникаючих мов малих націй і народностей. За даними ЮНЕСКО, на сьогодні половині з приблизно 6700 живих мов на планеті загрожує повне зникнення. Відзначається з 2000 року.

21-го лютого всі народи відзначають Міжнародний день рідної мови. Зараз це свято крокує по всій планеті, і кожен громадянин будь-якої країни ще більше відчуває свою приналежність до свого народу, народності, нації. Мета заходу: розвивати естетичні смаки, мовлення і мислення, сприяти формуванню високоморальної особистості, виховувати повагу до рідного слова.

Події дня:

95 років тому (1920) ВУЦВК ухвалив декрет «Про застосування у всіх установах української мови рівно з великоросійською». У документі підкреслювалося, що на території УСРР у всіх цивільних і військових установах українська мова повинна застосовуватися на рівні з російською. Всі установи, як цивільні, так і військові, зобов’язувалися приймати заяви та інші справи як російською, так і українською мовою.

50 років тому (1965) у Радянському Союзі здійснено запуск штучних супутників Землі «Космос-54», «Космос-55» і «Космос-56». Виведення на орбіту всіх трьох супутників здійснено однією ракетою-носієм.

25 років тому (1990) Україна підписала Конвенцію про права дитини, прийняту 20 листопада 1989 року на 44-а сесії Генеральної Асамблеї ООН. Для України документ набув чинності з 27 вересня 1991 року.

джерело: wikipedia.org