15 лютого. Цей день в історії

цей-день-в-історії
Православне свято – Стрітення Господнє.
Національне свято Республіки Сербія – День державності. 15 лютого 1804 року в м. Орашац майбутній князь і засновник династії Георгій Петрович, прозваний Чорним (Карагеоргієм), підняв перше сербське повстання проти османського владарювання, що поклало початок возз’єднанню сербської держави. Цього ж дня 15 лютого 1835 року в Карагуєваці була прийнята перша (Стрітенська) конституція. За рішенням сербського уряду цей день вважається головним святом Сербії.

Події дня

10 років тому (2005) був заснований проект You Tube – служба, що надає послуги з розміщення відеоматеріалів. Завдяки простоті та зручності використання You Tube став одним із найпопулярніших майданчиків для розміщення відеофайлів і четвертим сайтом у світі за кількістю відвідувачів. На сайті представлені як професійно зняті фільми і кліпи, так і аматорське відео. У листопаді 2006 року You Tube викупила компанія Google.

Ювілеї дня

85 років від дня народження Валентини Марківни Каракоз (1930), української актриси, заслуженої артистки України.

75 років від дня народження Петра Тимофійовича Лебешева (1940-2003), російського кінооператора-постановника, народного артиста Росії. Зняв фільми: «Білоруський вокзал», «Асса», «Кін-дза-дза», «Декілька днів з життя І.І. Обломова», «Раба кохання», «Незакінчена п’єса для механічного піаніно», «Рідня», «Свій серед чужих, чужий серед своїх», «Сибірський цирульник», «Азазель».

125 років від дня народження Семена Семеновича Богатирьова (1890-1960), вітчизняного музикознавця, композитора, педагога. У 1917-1941 рр. викладав у Харківській консерваторії та Музично-драматичному інституті. Виховав цілу плеяду видатних українських композиторів: А. Штогаренка, Ю. Мейтуса, В. Тольбу, І. Дунаєвського.

джерело: wikipedia.org