Ювілей єдиного в Україні коледжу кобзарського мистецтва відзначать фестивалем

мороз
Випускники й студенти Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва відзначать 25-річчя закладу фестивалем «Гей, вдарте в струни, кобзарі!». У ньому візьмуть участь і знані майстри-виконавці.

Про це повідомив голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молода Просвіта» Віталій Мороз на прес-конференції в Укрінформі.
«Роль цього фестивалю полягає у тому, щоб студенти, які щойно вступили до кобзарського коледжу, мали б можливість побачити загальний об’єм кобзарського напрямку. Адже їм важко зрозуміти, хто такий кобзар, що він має нести, про що він має співати», — сказав Мороз.
Водночас головний спеціаліст відділу мовної політики Міністерства культури України Єлизавета Сербіна наголосила, саме зараз такі проекти є вкрай важливими для України. «Ідеї, закладені в ці проекти, потрібні Україні, українському народу. Саме такі проекти, такі мистецькі програми сприяють розвитку і вихованню національної свідомості українського народу, особливо це важливо для підростаючого покоління», — додала Сербіна.

Кобзарський фестиваль пройде 23 листопада у селі Стрітівка Кагарлицького району Київської області. Його програмою передбачено виступи найкращих кобзарів України, театралізоване козацьке дійство і виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Стрітівський педагогічний коледж кобзарського мистецтва — єдиний в Україні навчальний заклад з підготовки дипломованих фахівців кобзарської справи.

джерело: Укрінформ