Читати твори Кобзаря зiбрались дiти на Арбатi

Фiнальний тур щорічного XIV Всеросійського конкурсу на краще читання віршів геніального українського поета, художника й мислителя Тараса Шевченка серед дітей і юнацтва вiдбувся в Москвi 28 березня 2015 року. Конкурс засновано Національним культурним центром України, що розташований на знаменитому Арбатi, в 2002 році для популяризації літературної спадщини Тараса Шевченка, виховання дітей і молоді на прикладі життя й творчості Великого Кобзаря.

Юнi учасники 1   

Учасники конкурсу до 12 рокiв з членами жюрi

Воронезьке представництво на цей раз було забезпечено лише в групi середнього шкiльного вiку (8-12 рокiв). 11-рiчна Софiя Денисенко склала гiдну конкуренцiю учасникам, що представляли українськi недiльнi школи та гуртки з Москви та Московської областi, Татарстану, Башкортостану та Тверi. I в кiнцевому результатi опинилась серед кращих, отримавши дiплом-подяку.

Вiдкриваючи виступи, генеральний директор Національного культурного  центру України в Москвi, доктор iсторичних наук Володимир Мельниченко пiдкреслив, що «найголовнiше, що тут збирає учасникiв конкурсу щорiчно –  любов до України, до поетичної української мови».  Вiн наголосив на тому, що вважає символiчним i час його проведення. «Якраз в цi днi за старим стилем в березнi 1858 року два тижнi в Москвi був Тарас Шевченко, жив у вiдомого тодi актора Щепкiна. Вiн «блукав по закарлючистих вулицях московських», а це, вирогiдно, саме був i Арбат — вже тодi одна з найбiльших вулиць мiста».

Читати твори Великого Кобзаря розпочали першими найменшi – дiти вiд чотирьох рокiв. Найбiльше учасникiв зiбрала группа середнього шкiльного вiку. Деякi виступи, зокрема, студентська молодь, перетворювали в лiтературно-музичнi композицiї та театралiзованi сценки.

Приємно було кожному учаснику конкурсу з рук голови жюрi, голови Товариства української культури «Славутич» (Москва), професора, доктора медичних наук Василя Антонiва отримати «Кобзар» Тараса Шевченка. Як вiдомо, в 2015 роцi виповнюється 175 рокiв виходу в світ першого видання «Кобзаря». Це сталося в 1840 році в Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. До збірки увійшло вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» і «Думи мої, думи мої, горе мені з вами », і фактично вони є як би епіграфом до всієї творчості Тараса Шевченка. Після видання цієї книжки Кобзарем стали називати самого Тараса Шевченка.

Мусина 1   
Наймолодша учасниця конкурсу Евелiна Мусiна,4 роки, м. Салават (Башкортостан).

София 1   
Софiя Денисенко (м. Воронеж).