Цей день в історії. 31 травня.

цей-день-в-історії-1
День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента № 563/99 від 25 травня 1999 року, в останню суботу травня.

Всесвітній день без тютюну (боротьби з тютюнопалінням). Проголошений у 1987 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я з метою привернення уваги до розповсюдження в світі тютюнокуріння і його негативного впливі на здоров’я і тривалість життя людей. За даними цієї організації, тютюнопаління – друга причина смертності населення планети, щороку забирає життя кожної десятої дорослої людини.

Події дня:

85 років тому (1929) між Вищою радою народного господарства й американською компанією «Форд мотор» було укладено угоду про технічну допомогу Радянському Союзу в організації та налагодженні масового виробництва легкових автомобілів (це поклало початок будівництву першого радянського автомобілебудівного заводу в Горькому (ГАЗ)).

35 років тому (1979) науково-спортивна полярна експедиція газети «Комсомольська правда» на чолі з Дмитром Шпаро досягла Північного полюса. Закінчився перший у світі лижний перехід від берегів СРСР до Північного полюса.

Ювілеї дня:

110 років від дня народження Ольги Василівни Проскури (1904–1978), відомого українського лікаря-уролога, доктора медичних наук, заслуженого діяча науки УРСР. Протягом багатьох років була Головним урологом Міністерства охорони здоров’я УРСР. Основні праці присвячені питанням пластичної урології при травмах сечових органів, сечокам’яної хвороби, вивченню змін функцій органів та вдосконаленню оперативної техніки і консервативних методів лікування при нефролітіазі.

95 років від дня народження Леоніда Єфремовича Махновця (1919–1993), українського літературознавця, історика, археолога, перекладача і бібліографа. Лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка. Автор книг «Гумор і сатира української прози ХVІ–ХVІІІ ст.», «Григорій Сковорода. Біографія», багатьох статей з питань давньої української літератури, про творчість Т. Шевченка, І. Франка та ін. Співавтор «Історії української літератури», укладач бібліографічного словника «Українські письменники». Переклав з давньоруської на сучасну українську мову «Слово о полку Ігоревім», «Літопис руський».

85 років від дня народження Василя Дмитровича Грузіна (1929–2012), українського журналіста, заслуженого журналіста України. З 1976 року працював у редакції газети «Сільські вісті» (завідувачем відділу суспільно-політичного життя, заступником головного редактора, головним редактором).

В матеріалі використані джерела: wikipedia.org, silskivisti.kiev.ua