Українці сьогодні обирають Парламент

вибори
Громадяни України сьогодні обирають народних депутатів, які, відповідно до законодавства, зобов`язані представляти їхні інтереси у Верховній Раді восьмого скликання.
Дільниці вже почали відкриватися, тож саме час віддати голос за бажаного кандидата.
Черговий набір в Раду проходить за змішаною виборчою системою: 225 кандидатів стануть депутатами, пройшовши за партійними списками, решта 225 – у мажоритарних округах.

Усього зареєстровані 3468 мажоритарних кандидатів, у тому числі шляхом самовисування — 2087, від партій — 1381. За партійними списками балотуватимуться 3122 кандидати від 29 партій.
Кандидатами зареєструвалися, зокрема, 302 депутати нинішнього скликання.
На округах є два види бюлетенів – багатомандатні (для партій) і одномандатні (для мажоритарників).Бюлетень надрукований українською мовою на одному аркуші світло-блакитного кольору, лише з одного боку з використанням видимих і невидимих захисних фарб. Номер виборчої дільниці на бюлетені проставлений захисною фарбою на зворотному боці.

Долучилася до виборів і українська діаспора. Для цього вже працюють 113 дільниць за кордоном. Спостерігають за виборами в Раду 2321 міжнародний спостерігач від 21 диппредставництва іноземних держав та 20 міжнародних організацій. Крім того, ЦВК зареєструвала 2109 спостерігачів від громадських організацій, 6487 – від мажоритарників і 14561 – від політичних партій. Сьогодні у складі міжнародних спостерігачів від Російської Федерації працює на виборчих дільницях голова воронезького українського культурного центру «Перевесло» Олексій Кривцов.