Україна залишається головним зовнішньоторгiвельним партнером Воронезької областi Росiї

ukr.border

Тема суттєвого впливу війни в Донбасі і ситуації в Україні на економіку Воронезької області зайняла значне місце розмови пiд час зустрiчi начальника прикордонної Воронежської митниці В’ячеслава Романовського з представниками ЗМІ.

Розповідаючи про основні підсумки діяльності Воронезької митниці в січні-жовтні 2014 року, її начальник полковник митної служби В’ячеслав Романовський пояснив, чому такий важливий «український аспект»: «Основною країною, через яку здійснюються наші зовнішньоекономічні операції, була і залишається Україна. Існує певна залежність показникiв економiки регiону від ситуації, яка складається в цій країні. Відчуваємо на собі падіння об’ємів і зниження активності тих учасників, які вже давно співробітничають з нами. Звичайно, все це викликає занепокоєння з нашого боку. Хочу відзначити, що роботу з нами не припинив жоден учасник процесу. А по деяких позиціях сталося хай і незначне, але зростання ввезення товарів. На південному напрямі, в тих пунктах пропуску, де йдуть бойові дії, переорієнтовували потік товарів і пустили їх через наші пункти, хоча це, мабуть, для самих суб’єктiв зовнішньоекономічної діяльності і створює якісь незручності. Робота продовжується, зв’язки не розірвані».

Через конфлікт в Україні працівники Воронезької митниці зіткнулися з певними проблемами, але вони не такi гострі, як на південному напрямі, в регіоні, що граничить з Ростовською областю.   

«Ситуація на наших пунктах пропуску була і залишається спокійною, — відзначив В’ячеслав Романовський. – У нас не було пострілів, бойових дій, ніхто не поранений і не загинув».

Як повiдомляє воронезька газета «Комуна», ситуація в Україні не могла не позначитися на економіці області. Україна є одним з найбiльших торгiвельних партнерів. Її доля в експорті в цілому складає 36,2 відсотка. Україна також серед постійних крупних партнерів, що впливають на об’єми імпорту. Тут її доля складає майже 20 відсотків. Для порівняння: доля Китаю – ледве більше дев’яти відсотків, а США – лише три. За десять місяців в країни СНД вивезли товарів на 467 мільйонів доларів США. З них Україна – 395,2 мільйона! А це майже 85 відсотків від експорту в держави Співдружності. Ввезення товарів з України займає більше 70 відсотків від імпорту з країн СНД.

На жаль, ситуація в жовтні різко змінилася. Експортні постачання на Україну склали суму в 26,2 мільйона доларів США, а це нижче за показники торішнього жовтня в 1,7 рази. У жовтні в Україну експортували: технічного аміаку — майже в три рази менше, поліетилену — в 3,5 рази, синтетичного каучуку — майже в два рази. Не поставлялися в  Україну турбореактивні двигуни (а в жовтні 2013 року їх експортували на 4,8 мільйона доларів). Втім, жовтень-2014 дав і плюси. Так, збільшився вивіз з Росії добрив, частин літаків, деталей трубопроводу.

Закупівлі з України нижче за аналогічний період минулого року в 1,4 рази. Негативні тенденції особливо різко виявилися в нинішньому жовтні. Його показники нижче за цифри жовтня 2013 року в 2,5 рази. Менше ввезли тракторів, будівельних деталей з пластмас, виробів з паперу і картону. Взагалі не ввозилися двигуни до лiтакiв, легкові автомобілі, вироби з міді, сири і соки.