Разом – проти тероризму

руки

На адресу Воронезької регіональної громадської організації «Український культурний центр «Перевесло» надiйшла копія Звернення членів Асоціації національних меншин Сумської області України «Ми разом проти терору!» до громадян України та Росiйської Федерацiї. Як зазначено в листi, iдею цього Звернення надихнули сусiди з Курщини — члени Ради національностей та керівники релігійних об’єднань, якi в День солідарності у боротьбі з тероризмом, що вiдзначається в Росiї щорiчно третього вересня, виступили з заявою з закликом щодо недопущення проявів національного і релігійного екстремізму, необхідності збереження миру в регіоні.

«На Сумській землі з давніх-давен проживають пліч-о-пліч представники понад 95 національних спільнот, — пишуть в своєму Зверненнi представники національно-культурних об’єднань Сумщини. — Наш край завжди був гостинним та доброзичливим до кожного з тих, хто розмовляє іншою мовою, ніж державна, сповідує іншу віру, ніж православ’я. Для нас — громадян України різного походження та віросповідання, найголовнішими принципами є міжнаціональний мир і злагода, порозуміння і взаємоповага, єдність та неподільність України – нашого спільного дому». Далi вони зазначають, що сьогодні Україна переживає важкi часи. У кожного з них викликають тривогу і стурбованість події останніх років, які пов’язані з трагічними сторінками icторiї країни. «В таких умовах, як ніколи важливо зберігати витримку, спокій, виваженість, мудрість, приймати обдумані та збалансовані рішення», — наголошують представники національних громад Сумської області.

В Зверненнi зазначено, що національні меншини України є її частиною, і вони своєю історією, культурою, звичаями та традиціями збагачують країну. Будь-які розбіжності в мові і традиціях не заважають однаково сильно і вірно любити спільну Батьківщину – Україну! Вони категорично засуджують дії тих радикально налаштованих сил, які намагаються використати міжнаціональний фактор для протистояння і ворожнечі між людьми різних національностей та віросповідань, порушення територіальної цілісності держави, провокування будь-яких проявів тероризму та екстремізму. Пiдкреслено: «Ми з впевненістю заявляємо, що на території Сумської області, яка є невід’ємною частиною України, ніколи не існувало міжнаціональних проблем, передусім пов’язаних з тиском радикальних націоналістичних організацій, і сподіваємось не існуватиме й надалі. Ми підтримуємо наших співвітчизників, що проживають на території РФ у їхньому прагненні попередити таке, мабуть, найстрашніше зло на планеті як тероризм… Давайте подолаємо тероризм разом!» Звернення пiдписали представники національно-культурних об’єднань Сумщини: Асоціація національних меншин Сумської області — Бабазаде Байрамов, Cумський міський центр польської культури «Віра, Надія, Любов» — Тетяна Гузовська, Єврейський Благодійний Центр «Хесед-Хаим» — Єлизавета Шерстюк, Центр азербайджанської культури «Гобустан» — Мехрібан Салманова, Центр вірменської культури «Арцах» — Алік Цатурян, Дагестанське земляцтво — Маммату Айдаєв, Сумська філія ВО грузин «Георгія» — Корнелі Шенгелая, Грецький культурний центр «Відродження» — Анна Заболотна, Центр ромської культури — Микола Москальов, Товариство «Русское движение» — Валерій Киричок , Узбецький національно-культурний центр — Надірбек Мірзазалолов.