Про хліб, про пісню та про Україну

DSC_2712

Кожні два роки в Калачєєвському районі Воронезьської області Росії  проходе фестиваль «Хліб – всьому голова!». Як правило, він відбувається, коли все зерно вже в засіках і хлібороби можуть спробувати коровай з хліба нового врожаю. Символом фестивалю є величезний калач, який традиційно, спеціально до свята, печуть в Калачі.

У нинішньому році фестиваль відбувся 22 серпня в селі Заброди Калачєєвського району. «Обробляти поля, вирощувати хліб – це те, чим споконвіків займалися наші батьки і діди. Наш регіон багатий землеробськими традиціями і чудовими людьми, що працюють в аграрному секторі. Щиро радію, що на свято в Калачі знов зібралися разом талановиті творчі колективи і вокалісти, майстри-пекарі та митці, трудівники полів», — підкреслив в направленому учасникам фестивалю вітанні губернатор Воронезьської області Олексій Гордєєв.

Всі присутні змогли відвідати виставку подвірь сільських поселень Калачєєвського району, де познайомилися з старовинним селянським устроєм, предметами побуту. Все це супроводжувалося тематичною театралізованою виставою і виступами місцевих вокальних колективів та тих, що прибули з інших районів (на верхньому фото). Зазначимо, що в основному вони представляли південні райони Воронезьської області, де компактно проживають українці (Кантемирівський, Богучарський, Вільховатський, Підгірнянський, Павлiвський та інші).

На окремому майданчику демонстрували свою майстерність професійні пекарі з Воронежа і районів області. Завершилося свято концертом самодіяльних колективів народної творчості з 10 районів області, в якому звучали і українські пісні.

А в цей же час у Воронежі біля пам’ятника поетові Івану Нікітіну відбувся пікет представників громадськості, одним з гасел якого була вимога відновлення дружніх взаємин з Україною (на фото — нижче).

image1