Олександр Кищенко: неперевершений майстер гобеленiв

Горельєф Олександру Кищенко, авторові унікальних гобеленів, у тому числі занесеного в Книгу рекордів Гіннесу незшивного «Гобелена вiку» розміром 266 квадратних метрів, встановили на будівлі Богучарськой дитячої школи мистецтв. Народився він 13 травня 1933 року в cелі Білий Колодязь Богучарського району, що в Воронезьськiй області Росiї. Випускник Львівського інституту прикладного і декоративного мистецтва 1960 року (тепер – Львiвська нацiональная академiя мистецтв), розробляв ескізи і брав участь в створенні монументально-декоративних панно в Львові, Києві і Мінську. А його гобелен «Чорнобиль» є частиною інтер’єру однiєї з установ ООН в Нью-Йорку.

Автором встановленого горельєфу став ще один богучарець, що живе тепер в Ростові-на-Дону, – скульптор Анатолій Дємєнтьєв, який передав своє творіння в подарунок рідному місту. А його відкриття присвятили до 84-ої річниці з дня народження Олександра Кищенко.

Заслужений діяч мистецтв Білоруської РСР (1980), народний художник Білорусі (1991), лауреат ордена Франциська Скорини (1993), Олександр Кищенко до останніх днів життя (помер в 1997 році і похований в Мінську) викладав в Білоруському державному театрально-художньому інституті.

Героями багатьох його полотен були богучарцi, немало творів – від маленьких портретів до величезних гобеленів – він подарував землякам. У Богучарi відкритий будинок-музей художника, його ім’я носять одна з вулиць і дитяча школа мистецтв – одне з найбільших у Воронезьськiй області установ додаткової освіти. У районному історіко-краєзнавчому музеї зберігаються малюнки Олександра Кищенко і гобелен «Край рідний, або Древо життя».

Доречi, з Львовом пов’язана доля і ще одного вiдомого богучарця, що прославив рiдне мiсто — Василя Васильовича Глушко. Заслужений геолог УРСР, член-кореспондент Академії наук України, доктор геолого-мінералогічніх наук, професор, вiн працював довгі роки на катедрі історичної геології і палеонтології геологічного факультету Львівського державного університету ім. Івана Франка. Похований на Личакiвському цвинтарi.

На фото вгорi — горельєф Олександру Кищенко  в Богучарi, встановлений в травнi;

На фото знизу — Олександр Кищенко в рiдному селi;

Олександр Кищенко на фонi створюваного «Гобелена вiку»;

барельєф на будинку в Мiнську, де жив Олександр Кищенко.