Нові міські легенди Києва

малюнок
Як і будь-яке велике та старе місто, Київ має свою палітру таємничого й містичного. З часів заснування і до сьогоднішнього дня він поступово обростав не тільки новими будівлями, вулицями, площами, але також міфами та легендами. Зі старих, усталених легенд можна згадати билинного героя Микиту (він же Кирило) Кожум’яку, який переміг знаменитого Київського Змія.

На честь героя і була названа Кирилівська церква. Замок Річарда на Андріївському узвозі, де мешкають привиди, таємничу Лису гору, що на Видубичах, яка стала однією з трьох найбільш популярних в світі місць для відьомських шабашів.

Часи міняються, міняються й легенди
 
Сьогодні величезну скарбничку своїх надзвичайних міфів столиця України може поповнити новими. Наприклад, неймовірно моторошними історіями про фашистів-бандерівців, які безперешкодно розгулюють вулицями Києва і вбивають невинних людей тільки за те, що вони говорять російською мовою. Вибір у них багатий, тому що переважна більшість киян розмовляє досі російською. Відсутність живописних і кривавих подробиць або хоч якихось прив’язок до реальності не заважає новому міфу жити власним життям.

Міф наступний: голод, холод і війна
 
Зараз війна на Сході для більшості українців природним чином є основною. Про це багато пишуть, але ще більше говорять. І той факт, що військові дії відбуваються тільки на певній частині території Донбасу, зовсім не скасовує того, що війна торкнулася всю країну. І Київ, зрозуміло, в тому числі. Це, перш за все стосується соціально-побутової сфери, а також фінансового стану пересічних громадян. Додати сюди ще емоційну складову — і коктейль готовий!

Почалася війна, потім економічна криза. І ось тут-то розцвів благодатний грунт для страшилок. Заперечувати, що виникли проблеми, безумовно, нерозумно та й не до чого. Питання в іншому — чи відповідає дійсності та паніка, яку розпалюють ЗМІ? Зараз говоримо тільки про Київ.

Розрив газових відносин з Росією влітку цього року призвів до підвищення цін на ЖКГ. Народ почав вчитися заощаджувати. Як виявилося, вчасно: пропала гаряча вода у квартирах. До того, що влітку на місяць відключають гарячу, звик кожен киянин. Однак тепер воду необхідно було чекати до опалювального сезону. Люди перелякалися, скупили всі бойлери, але не минуло й півроку, як воду поступово почали включати по всьому місту. І вона дійсно гаряча. 🙂
 
Гаряча вода в наявності зараз, як і опалення, яке затримали трохи більше, ніж на тиждень (залежно від району). І батареї дійсно топлять, як і минулого року. На сьогоднішній день опалення є у всіх дитячих садочках, у житлових будинках (близько 90%), у лікувальних закладах (близько 90%). З електрикою перебою немає, та певно й не буде. Це плюс. Мінус — зросли ціни на комуналку, але не в два рази, як нам оповідали страшилки. Тепер за опалення і гарячу воду платять тільки за фактом надання послуги, а за воду тільки тоді, коли вона дійсно тече з крану.

Міф про те, що у Києві повально урізають пенсії, зарплати і багато підприємств скорочують штат співробітників, бо платити нічим, більш ніж міф. Існують випадки в окремих фірмах або установах, але повальної тенденції не простежується. Правда, ввели обов’язкові відрахування «на війну», ця сума становить 1,5% від заробітної плати. Варто зауважити, що зросли ціни на продукти харчування, бензин та ліки. Тому з’явився міф, що в Києві голод і народ мре від хвороб.

Основні продукти харчування подорожчали, як і завжди восені. А от ліки виросли в ціні майже в два рази. Проте, повального мору не виявлено. 🙂 Простежуються природні та цілком з’ясовні невдоволення і побоювання громадян. Відповідно до проведених за останній час соціальних опитуваннь, мешканці столиці найбільше бояться збройного конфлікту, інфляції, безробіття, а також нестабільності гривні. З даних соціологічних служб, стає ясним, що близько половини киян вже відчули на собі вплив кризових явищ в економіці. Проте, в цілому велика частина киян налаштована оптимістично.

Ще один міф про Київ, про який буде нечесно не сказати — про неймовірне зростання криміналу. Він говорить: «Київ нещадно зазнає від безчинств бандитів, грабіжників і інших злочинних елементів. В центрі міста панує анархія та хаос. Збройні молодчики грабують музеї »…
Насправді в місті здебільшого спокійно. Головним чином, тому що до кінця аморфним і амебним Київ не може бути за визначенням. І хоча останнім часом можна спостерігати якусь соціально-суспільну апатію серед частини киян або відкрите неприйняття всього українського деякими групами людей, все ж більшість дивляться в майбутнє з вірою та оптимізмом. На вулицях, у великих торгових центрах завжди можна зустріти волонтерів, які збирають кошти для бійців АТО, місто рясніє національною символікою. Бути патріотом зараз модно. Бути небайдужим, бути причетним, бути соучастним. Люди навіть стали по-іншому посміхатися, якось по-рідному.

Начебто з міфами закінчили. Тепер сувора реальність. Національний ботанічний сад попросив про допомогу киян. Справа в тому, що при переході на зимовий період у зв’язку з економією опалення керівництво відключило частину теплиць, скоротивши, таким чином, опалювані площі оранжерей. Рослинам загрожувала загибель. Люди відгукнулися — одразу стали розкуповувати осиротілих представників тропічної флори. І ще. Останній міф про те, що всі кияни тепер ненавидять Росію. На вулиці Мілютенка є кінотеатр, який називається «Росія». Якби ненавиділи так сильно, як пишуть ЗМІ, то спиляли би назву — великі кам’яні червоні літери. Але замість цього їх просто перефарбували у жовто-блакитний колір. 🙂