На завершення «року Костомарова»

Напередодні новорічних свят в редакції газети «Острогожская жизнь» (м. Острогозьськ Воронезьської області) була відкрита пам’ятна дошка на честь видатного російського і українського історика Миколи Костомарова. В тiй частинi будинку, де сьогодні працюють журналісти, в XIX столітті був розташований місцевий архів. У 1837 році Микола Костомаров, тодi — юнкер Острогозьського драгунського полку, працював тут над вивченням історії міста і Острогозьського слобідського козачого полку.

Подію присвятили до минулого ранiше в цьому роцi 200-ліття з дня народження Миколи Костомарова (народився 4 травня 1817 року в селі Юрасiвка Острогозьського повіту Воронезьської губернії (зараз Ольховатський район Воронезьської області). 27 грудня 2017 року на відкритті пам’ятної дошки були присутні співробітники редакції, відділу культури адміністрації району, вчені, представники громадськості, бібліотекарі з шкiл і закладiв культури району.

За словами співробітника Острогозьського історіко-художнього музею Олексія Піліпенко, саме після старанної роботи в архіві Миколі Костомарову порадили залишити службу і присвятити себе історичним дослiдженням. Так наука придбала видатного вченого.

Його праці про історію Острогозьського повіту були загублені. Але вони знайшли віддзеркалення в інших роботах і в роботах сучасників Миколи Костомарова.

— Ми радiємо, що редакція розташована в такій будівлі. Після відкриття пам’ятної дошки історична особа назавжди увійде до історії газети, – відзначила Галина Гроссу, головний редактор «Острогожской жизни».

Фото — iнформацiйна агенцiя РIА «Воронеж».

___________________________________________________________________

Нагадаємо, що український культурний центр «Перевесло» 13 травня 2017 року органiзував для жителів Воронежа і гостей міста урочисті заходи, присвячені 200-літтю з дня народження видатного російського і українського історика, публіциста і громадського діяча Миколи Костомарова. Вони вiдбулися на базі Воронезьського інституту Федеральної служби виконання покарань і включали конференцію у вигляді круглого столу на тему «Сучасний погляд на праці М. І. Костомарова» за участю вчених, журналістів і представників громадськості, виставку народних промислів, концерт за участю вокальних і танцювальних колективів міста Воронежа і області.

20 травня 2017 року в селищi Ольховатка Воронезьської області вiдбулася регіональна наукова конференція «Духовна спадщина М.І.Костомарова».

А 30 вересня 2017 року на батькiщинi Миколи Костомарова — в селi Юрасiвка Ольховатського району був вiдкритий його бюст.