На батькiвщинi Миколи Костомарова

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У 2017 році будемо вiдзначати 200-ліття з дня народження видатного російського і українського історика, громадського діяча Миколи Костомарова. На його батьківщині, в селі Юрасiвка Вiльховатського району Воронезьської області, була відновлений будинок школи, побудований свого часу на кошти великого земляка. Пам’ять про Миколу Костомарова зберігають в експонатах шкільного і мiського краєзнавчого музеїв.

Нажаль, будинок школи Костомарова не використовується за призначенням — поруч ще в 80-i роки минулого сторiччя була побудована i працює нова школа. Сьогоднi мiсцева влада так i не вирiшила остаточно, яке буде призначення вiдновленої споруди.

Вчений-історик Микола Костомаров присвятив багато своїх праць Україні і півдню Росії. Крім того, він був поетом, публіцистом, етнографом і фольклористом, став одним з перших українських літературних критиків. Зокрема, відома його стаття про Шевченківського «Кобзаря». Микола Костомаров і Тарас Шевченко були знайомі і духовно близькі. Микола Костомаров був автором програмного документу Кирило-Мефодієвського товариства — «Книги буття українського народу», писав вiршi мовою свого народу.

На наших фото – так сьогодні виглядає школа, побудована на кошти Миколи Костомарова і територiя поряд з нею.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Такий вигляд має школа сьогоднi.

 

школа2

А таким шкiльний будинок був на початку XX столiття.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На цьому мiсцi стояла церква (видно за школою на старому фото), зруйнована в роки войвничого атеїзму. За деревами — будинок  школи.