Куми збирають весiлля

11 серпня 2018 року на території музею-заповідника «Дивногір’я» відбудеться етнографічне свято «Куми». Запрошуємо вас подивитися на різноманітність і багатство традицій хутiра Дивногір’я – поселення з переважно українським населенням.

Кумами в українській традиції вважаються не тільки хрещені батьки, але і люди, які пов’язані один з одним як ріднi. Втілюючи ідею цього свята, музейні працівники активно залучили до його пiдготовки і місцевих жителів, багато з яких передали до фондів музею особисті речі, що належали їхнім батькам, бабусям і дідусям. Всі ці предмети будуть експонуватися на тимчасовій етнографічній виставці (так званої «выставки одного дня»).

Етнографічна виставка розміститься на Дивногiрському подвір’ї, а проводити екскурсії по цій виставці будуть юні мешканці хутiра. Гості свята також стануть учасниками українського весілля – реконструкцію цього ритуально-обрядового дійства в традиціях хутiра Дивногір’я допоможе провести Дивногiрський сільський клуб.

Початок свята о 15:00. До Дивногiр’я (Лiскiнський район Воронезької областi) можна дістатися автiвкою або залізницею (електричка з Воронежа відправляється в 09.19).