Зустрiч з майстрами народного мистецтва Воронежчини

З 16 по 27 лютого 2018 року у залі виставок Спiлки художників у Воронежі проходила щорічна  виставка-продаж «Диханіє весни». Майстри декоративно-прикладного мистецтва показали свої твори в різній техніці: кераміка, розпис і різьблення по дереву, сувенірна лялька, бісероплетіння, валяння, в’язання і багато що інше. Творчі доробки несли в собі характерні для Воронезьської області мотиви, у тому числі українського культурного впливу.

На виставці, яка на цей раз виявилася ювілейною – десятою, вiдбулися і традиційні майстер-класи і лекції.

Так, в один з днів пройшов майстер-клас по ручному ткацтву від народного майстра Воронезьської області Ганни Каракуц. Ткацькому мистецтву вона вчилася у Воронезьському художньому училищі, а нині активно переймає досвід у народних майстрів ручного ткацтва з Воронезьської області.

В домашнiй майстернi у Ганни два верстати – переносний, що мандрує разом з майстринею по фестивалях і святах, і великий, на якому робляться доріжки, шарфи, воронезьські пояси. Про значення кожного елементу малюнка Ганна може розповісти детально. Наприклад, традиційний мотив воронезьського орнаменту ромб – символ родючості, що здавна прикрашав жіночі пояси та інші предмети гардеробу наших пращурів. Вона впевнена, що люди дивляться на виткані речі і генетична пам’ять впізнає спорідненість з цими чудовими визерунками, а душа відгукується на зашифровані в них вислови. Володіти такою річчю – особливе задоволення.

В 2014 році Ганна Каракуц, беручи участь в Успенському ярмарку-фестивалі в Грайворонському районі Білгородщини, перемогла в конкурсі, в якому брали участь 28 майстрів. За чотири години роботи вона виткала жіночий пояс завдовжки 2,5 метра з орнаментом у вигляді традиційного воронезьського узору «реп’ях», в якому з’єднується червоний, чорний, жовтий і помаранчевий кольори.

На фото внизу — Ганна Каракуц за роботою.