Добре поповнення, або нова колекцiя в музеї Iвана Крамського

музей-1

Представники національної академії філателії Росiї подарували острогозьському історіко-художньому музею імені Івана Крамського 25 колекційних марок, серед яких i марки з портретом Тараса Шевченко.

— Філателією я захоплений вже багато років, — розповів московський фiлателiст Андрій Бистров кореспонденту iнформацiйної агенцiї РIА Воронеж. – В моїй колекції — близько 80 альбомів. Кожна серія марок унікальна і неповторювана. Також i та, в якiй марки, що присвячені ювілеям письменників і художників, портрети яких писав Іван Крамськой — їх сучасник.

Також в подарованій міні-експозиції представлені марки з портретами острогозьського стратонавта Павла Федосєєнко і учасникiв трагiчного польоту стратостату «Осовiахiм-1» (загинули 30 сiчня 1934 року).

Андрій Бистров вперше побував в Острогозьську Воронезької областi восени 2015 року. Тодi ж вiдвiдав музей на батьківщині художника Івана Крамського. Враженнями від поїздки поділився з іншими збирачами поштових марок. Разом вони прийняли рішення — від національної академії філателії подарувати Острогозьському музею невелику колекцію поштових марок, випущених в різні роки.

— Ми вдячні академії філателії за подарунок, — повiдомила директор музею Марина Пилипенко. – Відвідувачі обов’язково побачать ці марки на одному з стендiв в нашiй експозицiї.

музей-2

___________________________________

 

Іван Крамськой (Крамський) народився в козацькій слободi Нова Сотня, яка знаходилася тоді на околицях міста Острогозьська (тепер – в мiстi) Воронезької губернії (Східна Слобожанщина). Саме прізвище художника свідчить про те, що колись його предки займалися торгівлею («крамарювали»). Жила родина Крамських в звичайній для українцiв хаті-мазанці з очеретяним дахом на вулиці неподалік від річки Тиха Сосна. Дідусь і батько Івана були писарями в Острогозьській міській управі, а він сам навчався наук у місцевому повітовому училищі працював писарем в Острогозьськiй мiськiй Думi. А потiм перебрався до Санкт-Петербургу, де став студентом Академiї мистецтв, а пiзнiше – вiдомим художником. Працював в жанрах портрет, побутовий живопис.