Вандали пошкодили статую радянського та українського генерала Івана Черняхівського в польському місті Пенєнжно

У ніч із 3 на 4 травня невідомі вандали пошкодили статую радянського та українського генерала Івана Черняхівського в польському місті Пенєнжно. Генерал загинув у лютому 1945 року поблизу цього польського міста. Інцидент стався за кілька годин до офіційного візиту російської делегації з Калінінградської області.

Pomnik gen. Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego
(архівне фото)

Пошкодження пам’ятника помітив поліцейський патруль вранці 4-го травня. На монументі був намальований знак Армії Крайової Польщі і напис «Геть комунізм». Як повідомила прес-секретар поліції Іоланта Чішевська, ймовірно, також пошкоджена пам’ятна дошка.
На місці працюють співробітники поліції, які вивчають місце злочину і складають протокол-повідомила поліціянтка, також вона зазначила, що до цих пір ніхто не був затриманий за підозрою в скоєнні цього злочину.

Пізніше міністр внутрішніх справ Бартоломей Сенкевич повідомив, що начальник поліції міста поінформував його, що ушкодження на монументі вже усунені. У зв’язку з інцидентом, немає ніяких підстав для підвищення додаткових заходів безпеки стосовно російської делегації на місці відвідування пам’ятника- зазначив він.

Прес-секретар МЗС Марчін Войцеховський наголосив, «незалежно від оцінки постаті генерала Черняхівськго в Польщі необхідно засуджувати руйнування пам’ятників». — Є юридичні методи, які використовуються для вирішення таких питань, — додав він.

Нагадуємо, що пам’ятники І.Д.Черняхівському також встановлені в України та у нашому місті Вороніж.

за матеріалами: wiadomosci.wp.pl