Будiвельник із Західної України побудував каплицю на Воронежчинi

Українець Володимир Бойчук побудував каплицю на хутiрському цвинтарі в Червоно-Чехурську, що в Петропавлiвському районi Воронезької областi Росiї. Про це його попросила тітка Василина Шевцова, що побажала увічнити пам’ять про померлого чоловiка.

петропавловка

Василина Шевцова з дiтьми бiля каплицi

Василина Михайлівна разом з двома синами вже декілька років живе в Петропавлiвцi. В районий центр її перевіз чоловiк, що народився в хуторi Червоно-Чехурський, Олексій Шевцов. Життя здавалося спокійним, розміреним. І раптом — Олексія не стало.

— Чоловiка тягнуло на Батьківщину, і в 2010 році ми переїхали до Петропавлiвки. Допомагала йому оформлятися на пенсію, збирала документи. І раптом він помер, — згадує жінка. — За життя він хотів побудувати на цвинтарі рідного хутiра невелику капличку на згадку про земляків і родичів. Але не сталося… Через рік вирішила сама, що б не було, виконати бажання чоловiка. Щороку до нас в гості приїжджав племінник з Західної України Володимир Бойчук. Підлітком він разом з батьком будував православні церкви. Попросила його побудувати каплицю на Червоно-Чехурському цвинтарі, і він не відмовив.

Робота по будівництву почалася восени 2013 року, а завершилася влітку 2014. Вдова купувала будматеріали, ікони і свічники, допомагали й хуторяни. Про цю роботу розповiла мiсцева газета.

— Сергій побудував каплицю сам, — говорить Василина Михайлівна. – Каплицю освятив настоятель Петропавлiвського храму святих апостолів Петра і Павла РПЦ о. Діонісій.

Фото з газети «Родное Придонье».